среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 85
Во живо

„Промените на дело“: Мицкоски во општина Петровец

АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хроника

Скопјанец повреден, паднал со мотор на улица

Скопјанец повреден, паднал со мотор на улица
илустрација

На 17.08.2020 во 15.30 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„Втора македонска бригада“, мотоцикл „пијаџо беверли“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Ф.С.(42) од Скопје, паднал на коловозот.

-Во незгодата мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, велат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.