сабота, 10. април 2021. Вести денес: 49
home Хроника

Скопјанец повреден од залутан куршум

Скопјанец повреден од залутан куршум

А.И.(36) од Скопје синоќа во 20.40 часот пријавил дека на езерото „Треска“ во село Сарај бил погоден од залутан куршум.

Според МВР, на А.И. му е укажана лекарска помош во Градската општа болница „8-ми Септември“, каде лекарите констатирале телесна повреда во левата нога .

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус