недела, 25. октомври 2020. Вести денес: 98
home Хроника

Скопјанец повреден, непознато лице пукало во него со воздушна пушка

Скопјанец повреден, непознато лице пукало во него со воздушна пушка

На 08.05.2019 година околу 06.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека позади угостителски објект на бул.„Св.Климент Охридски“ непознато лице со воздушна пушка пукало кон И.Р.(20) од Скопје и го погодило во пределот на левата потколеница.

Претходно, според пријавеното, И.Р. бил физички нападнат од неколку лица. На И.Р. му била укажана лекарска помош во комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус