вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 36
home Хроника

Скопјанец починал на улица

Скопјанец починал на улица

Скопјанец починал на улица, вчера во центарот на Скопје, информираше МВР.

-На 23.02.2019 година во 23.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Лазар Личеновски“ починал Т.Т.(51) од Скопје. Смрт без траги на насилство констатирал лекар, а по наредба на Јавен обвинител над телото на починатиот била извршена обдукција и констатирано дека причина за смртта е срцев удар, велат од МВР.

Коронавирус