вторник, 28. март 2023. Вести денес: 50
home Хроника

Скопјанец починал додека работел во објект во изградба

Скопјанец починал додека работел во објект во изградба

Вработениот Ш.Б.(52) од Скопје кој работел во фирма-изведувач на работи, паднал и починал на местото на настанот.

Трагичниот настан се случил вчера во 8:30 часот на улица „Лондонска “ во Скопје од објект во изградба, по што била повикана Итната медицинска помош.

По наредба на јавен обвинител, телото е дадено на обдукција. Се работи на расчистување на случајот.

loading...