понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 37
home Хроника

Скопјанец починал додека местел клима уред

Скопјанец починал додека местел клима уред

На 10.07.2021 во 14,00 часот во СВР Скопје, од страна на Итната медицинска помош било пријавено во полиција починато лице.

-На подрачјето на Кисела Вода во стан од зграда сопственост на С.И.(36) додека местел клима уред, најверојатно од струен удар починал Љ.Б.(58) од Скопје, информира МВР.

По наредба на Јавен обвинител телото е дадено во судска медицина за обдукција.

Коронавирус