среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 77
АКТУЕЛНО

Активни над 20.800 случаи на коронавирус

home Хроника

Скопјанец почина по пад од скали

Скопјанец почина по пад од скали

Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчера утрината било пријавено дека на улицата „Дебарца“ З.П.(54) од Скопје додека пренесувал печка од бурекџилница во подрумска просторија се лизнал по скалите и од здобиените повреди починал на самото место.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено  на обдукција.

 

Коронавирус