вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Скопјанец почина од струен удар

Скопјанец почина од струен удар

На 25.05.2019 година во 12:10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата „5“ во с.Визбегово, Д.П.(42) при обид да смени греач на електричен шпорет во кујна, починал од струен удар.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош констатирана била смрт.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на семејството.

Коронавирус