сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 77
home Хроника

Скопјанец паднал во автобус: Со тешки повреди пренесен во Градска

Скопјанец паднал во автобус: Со тешки повреди пренесен во Градска

На крстосница од улиците „Христо Татарчев“ и „Народни Херои“ во Скопје, вчера во 13.03 часот при движење на автобус со скопски регистарски ознаки, управуван од Ј.К.(56) од Скопје, во автобусот паднал и со тешки телесни повреди се здобил патникот Т.К. (54) од Скопје.

Тој бил пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус