сабота, 8. мај 2021. Вести денес: 34
Во живо

Изјава на Мицкоски во Делчево

home Хроника

Скопјанец паднал по скали и тешко се повредил

Скопјанец паднал по скали и тешко се повредил

Во петокот се случила страшна несреќа во Скопје кога маж паднал по скали и тешко се повредил.

МВР информираше дека во 15:07 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив било донесен повреден, 34-годишниот А.З. од село Студеничани, скопско, кој, според пријавеното, паднал по внатрешни скали во домот во село Студеничани.

Скопјанецот се здобил при несреќата со тешки телесни повреди.

Коронавирус