сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 100
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски ќе ја претстави програмата на ВМРО-ДПМНЕ пред граѓаните на Центар

home Хроника

Скопјанец паднал по скали и тешко се повредил

Скопјанец паднал по скали и тешко се повредил

Во петокот се случила страшна несреќа во Скопје кога маж паднал по скали и тешко се повредил.

МВР информираше дека во 15:07 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив било донесен повреден, 34-годишниот А.З. од село Студеничани, скопско, кој, според пријавеното, паднал по внатрешни скали во домот во село Студеничани.

Скопјанецот се здобил при несреќата со тешки телесни повреди.

Парламентарни избори 2020