недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 74
home Хроника

Скопјанец ограбил казино- во полиција го признал делото

Скопјанец ограбил казино- во полиција го признал делото

На 17.09.2021 во 10.00 часот на ул.„Вера Јоциќ“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје – ЕВР Кисела Вода го лишиле од слобода Е.А.(43) од Скопје поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.

На 16.09.2021 од казино на ул.„Христо Татарчев“ тој одзел пари.

Во разговор со полициски службеници тој го признал делото и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Локални избори 2021