среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Хроника

Скопјанец ограбен ноќеска во Чаир: Му го земале „Аудито“, мобилниот и документите

Скопјанец ограбен ноќеска во Чаир: Му го земале „Аудито“, мобилниот и документите

Ноќеска во 02.40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје Р.Н. (24) пријавил дека на улицата „Архиепископ Доситеј“, општина Чаир, три непознати лица со закана со пиштол му го одзеле патничкото моторно возило „Ауди А4“, со скопски регистерски таблици, мобилен телефон и документи.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус