среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 121
home Хроника

Скопјанец нападнат во својот дом

Скопјанец нападнат во својот дом

Вчера во 21:40 часот во СВР Скопје, 48-годишниот Т.С. од Скопје пријавил дека околу 19:10 часот во двор од куќа на ул. „Славејко Арсов’’, бил физички нападнат од Ѓ.Т., поради нерасчистени имотно-правни односи.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021