недела, 5. декември 2021. Вести денес: 101
home Хроника

Скопјанец нападнат во маркет

Скопјанец нападнат во маркет

На 14.10.2021 во 14:50 часот во СВР Скопје, Д.Н.(54) од Скопје пријавил дека околу 13:30 часот во маркет на подрачјето на Центар бил физички нападнат од Н.З.(41) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус