вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 123
home Хроника

Скопјанец нападнат во Кривичен суд

Скопјанец нападнат во Кривичен суд

Во СВР Скопје, вчера во 13.25 часот Д.С.(61) од Скопје пријавил дека во 12.40 часот во Основен кривичен суд на булевар „Гоце Делчев“ бил физички нападнат од В.Г..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија