понеделник, 21. јуни 2021. Вести денес: 131
home Хроника

Скопјанец нападнат во Ченто со тврд предмет

Скопјанец нападнат во Ченто со тврд предмет

На 28.01.2021 во 05.30 часот во СВР Скопје, Н.А.(33) од Скопје пријавил дека на подрачјето на населба Ченто бил нападнат со тврд предмет од едно лице.

Се работи на расчистување на случајот.

ЕУРО 2020

Македонија