петок, 14. мај 2021. Вести денес: 151
home Хроника

Маж нападнат со вила поради нерасчистен долг

Маж нападнат со вила поради нерасчистен долг

На 12.07.2020 во 21.30 часот во СВР Скопје, Н.С.(44) од с.Чифлик, скопско, пријавил дека околу 18.30 часот во с.Вртекица, скопско, поради нерасчистени должничко-доверителски односи, бил физички нападнат со вила од М.Х..

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Коронавирус