вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 36
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Скопјанец нападнат на „Првомајска“

Скопјанец нападнат на „Првомајска“

Т.А.(51) од Скопје вчера околу 16 часот пријавил дека на булевар „Борис Трајковски“ физички бил нападнат.

Според пријавата, нападот бил извршен од две непознати лица кои биле со патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистарски ознаки.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.