понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 164
home Хроника

Скопјанец нападнат на паркинг во Карпош

Скопјанец нападнат на паркинг во Карпош

На 12.10.2021 во 18:50 часот во СВР Скопје, Р.Ч.(47) од с.Рашче, скопско, пријавил дека околу 15:20 часот на паркинг на подрачје на Карпош бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021