вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Скопјанец нападнат на автобуска во Сарај

Скопјанец нападнат на автобуска во Сарај

Во Полициското одделение Сарај,  М.П.(27) од Скопје вчера околу 23 часот пријавил дека еден час порано на автобуска постојка во село Сарај физички бил нападнат од С.И. од село Сарај и уште четири непознати лица.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус