среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 20
home Хроника

Скопјанец нападнат и ограбен

Скопјанец нападнат и ограбен

На 03.12.2020 во 17:30 часот во СВР Скопје, В.М.(26) од Скопје пријавил дека во населба „11 Октомври“ две лица физички го нападнале и му одзеле пари.

Во врска со настанот приведен е И.С.(34) од Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус