недела, 31. мај 2020. Вести денес: 27
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Скопјанец нападнал полицаец, па заврши со лисици на рацете

Скопјанец нападнал полицаец, па заврши со лисици на рацете

На 22.05.2020 околу 21:30 часот на ул.„Алексо Демниевски“ во Скопје  полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Т.Н.(36) од Скопје бидејќи истиот физички нападнал полициски службеник којшто вршел работа од областа на безбедноста.

По целосно документирање на случјаот против Т.Н. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус