сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 16
home Хроника

Скопјанец нападнал четири лица и им се заканувал со нож

Скопјанец нападнал четири лица и им се заканувал со нож

На 17.10.2021 на подрачјето на Аеродром полициски службеници од СВР Скопје го привеле Б.Б.(24) од Скопје, постапувајќи по пријава од Е.М.(38) од Скопје според која околу 01:45 часот, на подрачјето на Аеродром, Б.Б. физички ги нападнал и се заканувал со остар предмет кон пријавителот, П.Н., К.П. и Н.С..

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус