понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 11
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Скопјанец нападна полицаец, веднаш е приведен

Скопјанец нападна полицаец, веднаш е приведен

На 26.02.2020 во 06:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 02:30 часот на ул.„Славе Ѓорѓиевски Шнајдер“ во Скопје, додека полициски службеници извршувале работни задачи, Д.К.(34) од Скопје физички нападнал еден од полициските службеници.

Тој бил лишен од слобода и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Парламентарни избори 2020