понеделник, 27. јуни 2022. Вести денес: 76
home Хроника

Скопјанец нападна полицаец, веднаш е приведен

Скопјанец нападна полицаец, веднаш е приведен

На 11.05.2022 во 19Ч20 часот на Граничен премин Табановце, полициски службеници го лишиле од слобода С.В.(49) од с.Радишани, скопско, затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус