понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 95
home Хроника

Скопјанец набавил 30 венчаници, но никогаш не ги платил – заработи кривична

Скопјанец набавил 30 венчаници, но никогаш не ги платил – заработи кривична

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“.

-На 08.12.2017 година во Битола, пријавениот, се претставил лажно како вработен во фирма од Скопје и од И.Д. набавил 30 венчаници со вкупна вредност од 300.000 денари, информираат од МВР.

До денот на пријавување на настанот, пријавениот не го уплатил наведениот паричен износ на И.Д..

Коронавирус