недела, 1. октомври 2023. Вести денес: 70
home Хроника

Скопјанец на паркинг купувал клима, остана и без пари и без уред

Скопјанец на паркинг купувал клима, остана и без пари и без уред

Вчера во 15,00 часот М.Ц.(32) од Скопје пријави дека на 25.10.околу 12,00 часот на паркинг на бул. Киро Глигоров во Скопје од страна на М.М. од с.Сопиште извршена му е измама и е оштетен за сума од 40.000 ден.

Измамата е извршена на тој начин што М.М. му понудил на пријавителот клима уред за пониска цена од реалната при што М.Ц. му дал 40,000 денари.

До денот на пријавувањето М.М. не му набавил клима уред ,ниту му ги вратил парите и го довел во заблуда стекнувајќи се со противправна имотна корист од 40.000 денари.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.