сабота, 28. март 2020. Вести денес: 102
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Скопјанец лишен од слобода- агресивно се однесувал кон полицајци

Скопјанец лишен од слобода- агресивно се однесувал кон полицајци

На улицата „Цветан Димов“ во Скопје, вчера околу 16.20 часот, А.К. (40) од Скопје агресивно се однесувал кон полициски службеници кои преземале службени дејствија.

А.К. бил лишен од слобода и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.