петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 99
home Хроника

Скопјанец крадел дрва во тетовско, па полицијата му ги одземала истите со се автомобилот

Скопјанец крадел дрва во тетовско, па полицијата му ги одземала истите со се автомобилот

На 07.01.2020 околу 13.15 часот во атарот на тетовско Мерово, во месноста „Балван“, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода С.Ј.(36) од скопско Паничари, кој управувал возило „фолксваген“ со приколка, со скопски регистарски ознаки, а со кои превезувал огревни дрва без потребните документи.

Дрвата и возилото со потврда се одземени во Полициското одделение Групчин и по целосното документирање на случајот против С.Ј. ќе биде поднесен соодветен поднесок, информираат од МВР.

Коронавирус