недела, 5. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Скопјанец излетал од автопатот Скопје-Куманово, тешко е повреден

Скопјанец излетал од автопатот Скопје-Куманово, тешко е повреден

На 14.07.2019 година околу 22:00 часот на автопатот Скопје-Куманово, во близина на наплатна станица Миладиновци, Г.П.(35) од Скопје, управувајќи патничко возило „Ауди“ со бугарска национална ознака, изгубил контрола и излетал од коловозот.

Со тешки телесни повреди се здобил возачот Г.П. и бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“-Скопје.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје.

Коронавирус