вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 110
home Хроника

Скопјанец истепан во угостителски објект во скопски Карпош откако претходно имал расправија со напаѓачот

Скопјанец истепан во угостителски објект во скопски Карпош откако претходно имал расправија со напаѓачот

На 06.12.2021 во 23.00 часот во СВР Скопје, Г.Ѓ.(49) од Скопје пријавил дека во 22.00 часот во угостителски објект на подрачјето на Карпош, по претходна расправија, бил физички нападнат од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус