вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 184
home Хроника

Скопјанец истепал келнер бидејќи му рекол да си стави маска

Скопјанец истепал келнер бидејќи му рекол да си стави маска

На 11.08.2020 во 15.45 часот било пријавено дека во Скопје на ул.„Христо Татарчев“, пред угостителски објект, по претходна расправија околу носење на заштитна маска, П.У.(49) од Скопје кој бил вработен во објектот, бил физички нападнат од Л.М.(70) од Скопје.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.