понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 17
home Хроника

Скопјанец истепал две деца, познат неговиот идентитет

Скопјанец истепал две деца, познат неговиот идентитет

На 13.09.2020 во 21:00 часот во СВР Скопје, Ц.Н.(35) и Н.М.(35), двајцата од Скопје, пријавиле дека околу 20:00 часот и околу 20:30 часот на игралиште во населба „Гоце Делчев“ во Скопје, малолетниот син на Ц.Н. и малолетната ќерка на Н.М. биле физички нападнати од Р.Д.(46) од Скопје.

Против лицето ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус