недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 11
home Хроника

Скопјанец искасан од куче скитник

Скопјанец искасан од куче скитник

Вчера во 13:40 часот во Полициската станица Центар, П.К.(67) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 10:15 часот на улица „Македонија“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

Коронавирус