сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 16
home Хроника

Скопјанец и праќал пари како подарок на тетовка па и се заканувал и ѝ барал да му ги врати парите

Скопјанец и праќал пари како подарок на тетовка па и се заканувал и ѝ барал да му ги врати парите

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.И.(35) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „изнуда“.

На 16.01.2020 во Полициската станица Тетово девојка од Тетово пријавила дека Р.И. ѝ се заканувал и ѝ барал да му ги врати парите што претходно ѝ ги праќал како поклон, информираат од МВР.