понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 133
home Хроника

Скопјанец долго ќе лежи во Идризово

Скопјанец долго ќе лежи во Идризово

Скопјанец долго ќе лежи во затворот Идризово откако вчера бил приведен од полицијата во Струга.

МВР информира дека во 22 часот и 15 минути во Струга приведен е 30-годишниот А.И. од Скопје, кој бил баран по потерница од Казнено поправната установа-Идризово, за издржување на казна затвор.

Од страна на полициски службеници А.И. е спроведен во „Идризово.“

Коронавирус