сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 56
home Хроника

Скопјанец добивал закани со нож на Бит Пазар

Скопјанец добивал закани со нож на Бит Пазар

На 04.09.2021 во 21:30 часот Б.К.(31) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 17:30 часот на подрачјето на Бит Пазар во два наврати И.Б.(44) од Скопје со кого имале претходни расправии, му упатувал навреди и закани со остар предмет.

Во полициска станица бил приведен И.Б. и по целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.