четврток, 19. септември 2019. Вести денес: 85
home Хроника

Скопјанец добил смс дека син му е киднапиран

Скопјанец добил смс дека син му е киднапиран

Скопјанец (48) синоќа добил порака од непознат телефонски број дека неговиот 14-годишен син бил грабнат.

Случајот, како што соопшти полицијата, го пријавил во СВР околу 20 часот.

Веднаш се преземени соодветни мерки и момчето е најдено кај друг малолетник.

Малолетникот е приведен во полициска станица. Известен е јавен обвинител и се работи на расчистување на случајот.