сабота, 4. декември 2021. Вести денес: 96
home Хроника

Скопјанец дивеел- агресивно се однесувал и со полицајци

Скопјанец дивеел- агресивно се однесувал и со полицајци

Вчера во 21:45 часот на ул.„М.Х.Јасмин“ во близина на угостителски објект Д.Т (44) од Скопје го нарушил јавниот ред и мир со викање, дрско и непристојно однесување.

Откако му било пристапено од страна на униформирани полициски службеници со цел негово легитимирање, Д.Т. продолжил со агресивно однесување и потоа е приведен во полициска станица.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус