среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Хроника

Скопјанец бил со пријателка во автомобил, па ги нападнале повеќе машки лица

Скопјанец бил со пријателка во автомобил, па ги нападнале повеќе машки лица

На 23.12.2017 во 02:00 часот С.С.(30) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 00:50 часот на ул.Дебарца,  додека бил со неговата пријателка во неговото возило „Рено Меган“, физички биле нападнати од неколку машки лица.

Поради тоа што едно од лицата извадило нож, пријавителот го придвижил возилото наназад и удрил во возило позади него.

Се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус