вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 179
home Хроника

Скопјанец бил агресивен кон полицајци пред банка

Скопјанец бил агресивен кон полицајци пред банка

На 13.07.2021 во 16:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред банка на подрачјето на Кисела Вода, В.Т.(29) од Скопје го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеници кои преземале службени дејствија.

По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Локални избори 2021