четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 155
Во живо

Натпартиски протест за одбрана на црвените линии кои се последниот бедем на нашиот идентитет

home Хроника

Скопјанец бил агресивен кон полицајци, па го уапсиле

Скопјанец бил агресивен кон полицајци, па го уапсиле

На 16.03.2020 во 16:00 часот на ул.„11 Октомври“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Џ.Б.(56) од Скопје, поради нарушување на јавниот ред и агресивно однесување кон полициски службеници.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус