среда, 1. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Скопјанец бил агресивен кон полицајци, па го уапсиле

Скопјанец бил агресивен кон полицајци, па го уапсиле

На 16.03.2020 во 16:00 часот на ул.„11 Октомври“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Џ.Б.(56) од Скопје, поради нарушување на јавниот ред и агресивно однесување кон полициски службеници.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус