среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Хроника

Скопјанец бил агресивен кон полицаец

Скопјанец бил агресивен кон полицаец

На 14.01.2021 во 16:30 часот на бул.„Крсте Мисирков“ во Скопје, О.Ш.(33) од Скопје го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

По целосно документирање на случајот, против О.Ш. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус