среда, 1. декември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Скијач од САД тешко повреден на Пелистер

Скијач од САД тешко повреден на Пелистер

На 02.03.2019 година во 14 часот телефонски во Центарот за известување и команда Битола, од страна на Итна медицинска помош – Битола било пријавено дека од нивна страна во Клиничка болница Битола бил пренесен Д.Ц (37),  државјанин на САД, кој се повредил при пад на скијање.

Кај Д.Ц. е констатирана тешка телесна повреда, што ја здобил при  учество на турнир во скијање што се одржувал во скијачкиот центар Копанки-Пелистер.

Коронавирус