понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 28
home Хроника

Скандал во општина Зелениково: Градоначалникот вербално и физички нападнал жена

Скандал во општина Зелениково: Градоначалникот вербално и физички нападнал жена

Вчера околу 12,00 часот С.К. пријавила дека во Општина Зелениково барајќи прием кај Градоначалникот истиот вербално ја нападнал и насилно ја истуркал со вратата.

Пријавителката, во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ побарала медицинска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.