сабота, 23. септември 2023. Вести денес: 42
home Хроника

Скандал во градинка во Штип: 2- годишно дете цело со модрици

Скандал во градинка во Штип: 2- годишно дете цело со модрици

Скандал во штипска градинка- дете од две години цело со модрици. Според информациите на МВР, вчера во 15,00 часот во Секторот за внатрешни работи Штип Г.З. (23) од Штип пријавил дека на 05.07.2018 година го однел неговото двегодишно дете во детска градинка во Штип и околу 14,30 часот кога отишол да го земе забележал дека детето има повреди и веднаш реагирал кај вработените, а потоа заминал со детето во ординација за детски болести во Штип.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.