петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 201
home Хроника

„Синот и снаата повредија дете мигрант, дај ми 300.000 денари“ – велешанка измамена

„Синот и снаата повредија дете мигрант, дај ми 300.000 денари“ – велешанка измамена

На 07.09.2020 околу 11:00 часот во СВР Велес, О.С. од Велес пријавила дека на 05.09.2020 била измамена од едно лице за сума од 300.000 денари.

Според пријавеното, телефонски и се јавило лицето и и кажало дека нејзиниот син и снаа направиле сообраќајна незгода во која со возилото удриле во дете мигрант и побарало пари да му помогне на синот.

Таа му дала 300.000 денари на лицето, но потоа сфатила дека била измамена.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Локални избори 2021