сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 45
home Хроника

Синот го пријавил дека е агресивен, па го сместиле во Психијатриска болница

Синот го пријавил дека е агресивен, па го сместиле во Психијатриска болница

На 09.05.2021 во ОВР Крушево, 28-годишен крушевчанец пријавил дека во семејниот дом неговиот татко Ѓ.П. агресивно се однесувал, оштетил дел од покуќнината, а предизвикал оштетувања и на возилото од соседот.

Тој е лишен од слобода и приведен во Полициска станица Крушево.

За случајот е известен Јавен обвинител, по чија насока Ѓ.П. е спроведен во Психијатриска болница Демир Хисар.

Коронавирус