вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 30
home Хроника

Синоќа уапсен 32 годишен маж: Полицијата при рутинска контрола на неговото возило му пронашла неколку кесички марихуана и кокаин

Синоќа уапсен 32 годишен маж: Полицијата при рутинска контрола на неговото возило му пронашла неколку кесички марихуана и кокаин

Синоќа во 21: 20 часот на ул ,, 113 ,,во Тетово полициски службеници на СВР Тетоцо запреле патничко моторно возило ,,Пежо 306,, со тетовски регистарски ознаки управувано Б.Р(32) од Тетово, информираат од МВР.

При прегледот на возилото пронајдена е  една кеса со марихуана, и три помали кесички со кокаин.

Како што велат од полицијата лицето е лишено од слобода и по целосно расчистување на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус