вторник, 23. април 2019. Вести денес: 87
home Хроника

Синоќа исчезна 13 годишно девојче од Штип, полицијата трага по неа

Синоќа исчезна 13 годишно девојче од Штип, полицијата трага по неа

Синоќа во 01:30 часот по полноќ во СВР Штип Х.А.(28) од Штип пријавила дека истата вечер околу 23,00 часот од нивниот дом во непознат правец се оддалечила нејзината 13 годишна ќерка.

Од полицијата информираат дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.